Magazyn klubu

Digital Smile Design – technologia w służbie uśmiechu

Digital Smile Design to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie stomatologii estetycznej. Nasze Centrum Stomatologii Estetycznej jako jedno z pierwszych w Polsce, oferuje rewolucyjną metodę indywidualnego projektowania uśmiechu. Przyjdź do nas i opowiedz nam, o tym jak wyobrażasz sobie swój uśmiech. Pokażemy Ci jak wspaniale możesz wyglądać. Przekonaj się, że łatwo tchnąć życie w marzenie o pięknych zdrowych zębach…

Jakie byłoby Twoje życie, gdyby Twój uśmiech stanowił powód do dumy i dawał Ci poczucie pewności siebie? Byłbyś bardziej otwarty w kontaktach międzyludzkich – stając się duszą towarzystwa? Byłbyś człowiekiem pełnym wiary w siebie i swoje możliwości? Z odwagą stawiałbyś czoła wyzwaniom, czując się każdego dnia świetnie? Uśmiech to moc i siła! Żaden inny wyraz twarzy nie działa na nas tak, jak właśnie on. Widząc szczery uśmiech pogoda spływa na naszą twarz, nerwy udaje się trzymać na wodzy i częściej pojawia się uprzejmość. Ponadto uśmiech wzmacnia takie cechy jak: towarzyskość, szczerość i profesjonalizm. Podnosi także naszą atrakcyjność oraz jest oznaką optymizmu i opanowania. Piękny uśmiech to synonim młodości, sukcesu, pewności siebie. Ci, którzy go mają częściej awansują, cieszą się większym powodzeniem, lepiej radzą sobie w trudnych sytuacjach.

Digital Smile Design – perfekcja w każdym detalu

Metoda Digital Smile Design pozwala pokazać Pacjentowi efekt przed rozpoczęciem leczenia – Pacjent wie, jak będzie wyglądał, jak się zmieni jego aparycja. Koncept DSD zakłada bowiem współpracę z Pacjentem na etapie planowania leczenia oraz podejmowania decyzji dotyczących wyglądu uśmiechu. Dzięki DSD Pacjent nie tylko zna efekt, ale przede wszystkim posiada rzetelne informacje na temat leczenia – jego przebiegu oraz wymogów – mówi lek. stom. Tomasz Rozwadowski.

Digital Smile Design to wyjątkowa metoda stworzona przez dr. Christiana Coachmanna – światowej sławy specjalistę stomatologii estetycznej, współpracującego z inż. Livio Yoshinaga. Wykorzystując osiągnięcia współczesnej stomatologii estetycznej – DSD otwiera zupełnie nowe możliwości, spełniając tym samym oczekiwania najbardziej wymagających Pacjentów.

Odważ się spełnić marzenie…
 

Nitkujesz zęby? Rób to poprawnie

Jednym z warunków prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej jest nitkowanie zębów. Stosowanie nici dentystycznych pozwala skutecznie oczyścić przestrzenie międzyzębowe z płytki bakteryjnej
i resztek spożytych pokarmów. W miejscach tych zazwyczaj w pierwszej kolejności rozwija się próchnica i zapalenie dziąseł. Nić ma na tym polu przewagę nad szczoteczką, której włosie nie jest
w stanie dotrzeć do wąskich przestrzeni międzyzębowych.

Pamiętajmy, że zęby przylegają do siebie, a przestrzenie pomiędzy nimi są naprawdę niewielkie. Styczne zębów są też najbardziej zagrożone wystąpieniem próchnicy, zatem czyszczenie tych obszarów jest bardzo ważne dla zachowania zdrowych zębów i pięknego uśmiechu. Innym aspektem stosowania nitki jest umożliwienie dotarcia tlenu, który zdecydowanie utrudnia rozwój bakterii beztlenowych, które często są powodem chorób przyzębia.

Kiedy i jak stosować nić dentystyczną?

Używać nitki dentystycznej można po każdym posiłku. Stanowczo zalecane jest nitkowanie zębów przed ich wieczornym szczotkowaniem, gdyż wówczas pasta ma większe szanse dotarcia do przestrzeni pomiędzy zębami.

Używając nitki dentystycznej pamiętajmy o kilku ważnych zasadach:
• oderwijmy nić o długości około 50 cm – wówczas czyszczenie nie sprawi nam kłopotów, ponadto nawińmy ją na palce wskazujące obu rąk, aby sprawnie manewrować podczas usuwania zanieczyszczeń,
• napinając nić, mocno ją przytrzymujmy kciukami i ostrożnie wprowadźmy w przestrzenie międzyzębowe,
• technika czyszczenia polega na zaczepieniu nitki o ząb, by tworzyła ona literę „C” i okalała ząb, następnie delikatnie poruszajmy nicią w górę i w dół, docierając aż do linii dziąsła,
• podczas oczyszczania pamiętajmy, aby odwijać nitkę – wówczas każdy ząb będzie czyszczony jej nowym kawałkiem,
• powinniśmy również uważać, by nie podrażnić dziąseł i nie doprowadzić do krwawienia, nitki używajmy delikatnie pamiętając o każdym zębie.

Na półkach sklepowych możemy znaleźć bardzo wiele rodzajów nici, które różnią się ceną. Warto zatem zapytać dentystę lub higienistkę o wybór najbardziej odpowiedniej do naszych indywidualnych potrzeb. Inną kwestią jest używanie nici podczas noszenia aparatów ortodontycznych, które wymagają stosowania specjalnej nici z usztywnioną końcówką ułatwiającą wprowadzanie jej między zęby i pod aparat.

W naszej Klinice mogą Państwo liczyć na kompleksowe wsparcie w dobraniu zarówno tradycyjnej nici, jak i specjalistycznej dostosowanej do specyfiki aparatu ortodontycznego.
 

Jedz, na zdrowie zębów!

magazyn_052014_03

Nasza aparycja w dużej mierze zależy od uśmiechu. Piękne i zadbane zęby stanowią uniwersalny dodatek do każdej stylizacji oraz dodają nam pewności siebie. Zdrowie zębów wymaga profesjonalnej opieki i odpowiedniej higieny, lecz nie powinniśmy zapominać, by je również „karmić”. O diecie, którą pokochają Wasze zęby mówi lek. stom. Radosław Łysek z centrum stomatologii Galeria Uśmiechu.

Zbilansowana dieta nie tylko wpływa na sylwetkę i samopoczucie, lecz jest także bardzo ważna dla zdrowia zębów, by pozostały one zdrowe i białe. Co zatem jeść?

Na pierwszym miejscu na liście „ulubionych przez zęby produktów” znajdują się te bogate w wapń. Jest on obecny w przetworach mlecznych i stanowi niezbędny element budulcowy – odpowiada za właściwą strukturę zębów. Bogate w wapń są oczywiście produkty mleczne: jogurty naturalny, kefiry, biały i żółty ser. Powinniśmy sięgać po nie jak najczęściej. Pamiętając, że niedobór wapnia powoduje osłabienie kości, a nasze zęby także są kośćmi. Dbając o zdrowe dla naszych zębów menu ograniczmy natomiast cukry, które stanowią najlepszy „pokarm” dla bakterii rozwijających się w jamie ustnej. Przy udziale cukrów, szczególnie glukozy i sacharozy, bakterie te produkują kwasy niszcząca szkliwo i przyczyniające się do rozwoju próchnicy – mówi Radosław Łysek. Warto zwrócić także uwagę witaminę D. Dlaczego? Witamina D wpływa na proces wchłaniania się wapnia. Ma bardzo ważną rolę w zachowaniu twardości naszych kości, gdyż pomaga w regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej w naszym organizmie. Ponadto odpowiada za prawidłową mineralizację szkliwa zębów – dodaje lek. stom. Radosław. Można ją znaleźć w tłustych rybach – miłośnikom ryb polecamy między innymi łososia i makrelę. Witamina D jest także syntezowana w organizmie pod wpływem promieni słonecznych.

Komponując naszą dietę uważajmy również na kwaśne napoje m.in. wino, soki owocowe takie jak jabłkowy oraz pomarańczowy oraz napoje typy cola ale i kwaśne owoce. Powodują one erozje – „rozmiękanie” zewnętrznej warstwy szkliwa i z biegiem czasu jego niszczenie może prowadzić do nadwrażliwości zębów. Kwaśne napoje oraz owoce spożywajmy zatem z umiarem.

Skąd się wzięły dziury w serze?

Na to pytanie trudno mi odpowiedzieć – żartuje Radosław Łysek, specjalista Galerii Uśmiechu i dodaje: Mogę natomiast powiedzieć, że żółty ser zyskał na wartości, jeśli chodzi o dobroczynny wpływ na zdrowie naszej jamy ustnej. Badania pokazały bowiem, że jedzenie żółtego sera podnosi pH płytki nazębnej. Oznacza to, że ser zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy oraz korzystnie wpływa na kondycję dziąseł. Poza tym zawiera di fosforany, które możemy spotkać w pastach do zębów wzmacniających szkliwo.

Każdy pragnie mieć piękny uśmiech, ale nie uda nam się zachować białych i zdrowych zębów bez odpowiedniej profilaktyki, higieny oraz diety. Słodkie przekąski nas kuszą, czy jest na nie jakaś rada? Tak. Łasuchy, które nie wyobrażają sobie życia bez ulubionych słodyczy, powinny pamiętać o jednej zasadniczej sprawie, aby umyć zęby zaraz po zakończeniu słodkiej uczty. Ważne jest, by nasze zęby nie miały zbyt długiego kontaktu z cukrem – kończy Radosław Łysek stomatolog Galerii Uśmiechu.
 

Przezorny – zawsze… z pięknym uśmiechem! czyli wakacyjne pogotowie stomatologiczne

magazynklubu1

Kiedy wreszcie nadejdzie długo wyczekiwany urlop, wszyscy chcemy, by był idealny. Wymarzone miejsce, wspaniała pogoda, miłe towarzystwo i to, co najważniejsze: beztroska! Daleko za sobą zostawiamy problemy w pracy, wszelkie zmartwienia i kłopoty… Na wakacjach chcemy się zrelaksować i wypocząć. Pobyć z bliskimi bez codziennego pośpiechu. Wreszcie bez wyrzutów sumienia się wyspać, skończyć dawno rozpoczętą książkę, zbudować razem z dziećmi zamek z piasku lub w końcu nauczyć się żeglować. Zwiedzamy wspaniałe miejsca – zachwyca nas egzotyka różnych zakątków świata.
 

Wiosenne odmłodzenie – czyli anti-aging w stomatologii!

magazynklubu2

Nadejście wiosny to czas zmian. Chcemy pozbyć się zimowej ociężałości , by pełni energii wkroczyć w nowy sezon. Każdy z nas – niezależnie od wieku – chce czuć się młodo, by tak wyglądać. Szukamy różnych sposobów na atrakcyjny wygląd: aktywność fizyczna, dieta, odpowiednie suplementy, kosmetyka – coraz częściej również medycyna estetyczna. Arsenał środków, które pozwalają nam walczyć z upływającym czasem jest ogromny.
 

Świeży oddech

magazynklubu3

Uczucie świeżego zapachu z ust dodaje nam pewności siebie w relacjach z ludźmi. Jeśli zdajemy sobie sprawę, że z naszym oddechem jest coś nie tak, instynktownie zamykamy się w sobie i unikamy towarzystwa. O wiele lepszym rozwiązaniem jest jednak znalezienie przyczyny tej przykrej dolegliwości, przez specjalistów zwanej halitozą, oraz zwalczenie jej odpowiednimi środkami.
Co to jest halitoza? Jakie są jej przyczyny? Jak się ją leczy? Czy chorzy na halitozę szukają fachowych porad u stomatologa? Jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi z ust?

 

Noworoczne postanowienia

magazynklubu4
Niezależnie od tego, kim jesteśmy i ile mamy lat, wielu z nas każdego roku wyznacza sobie noworoczne postanowienia. Przed nami kolejny nowy rok. Im bliżej do 1 stycznia, tym bardziej upewniamy się w postanowieniach, których przez 365 dni dotrzymamy. Co sobie najczęściej obiecujemy i jakie jest prawdopodobieństwo osiągnięcia pod koniec 2013 roku pełnego sukcesu?